вибачте, а можна поцікавитися, на рівні яких розрядів ви граєте у шахи і нт?
Дивіться псевдо . Взагалі малось на увазі, що після важкої фізпраці розумова не йде. У шахтарів після зміни, думаю, нема бажання ні до шахів, ні до нт. Розважальний режим і змагальний - різні речі. Крім того,на шахових турнірах є перерви між партіями.
Мені якось важко зрозуміти хід вашої думки... Вона якось перестрибує з одного на інше, нелогічно...
І знову ці шахтарі...
Я десь читав, що професійні шахісти тренуються по обіду. Наприклад, Фішер зранку до сьомого поту грав у великий теніс, а потім грав у шахи, Каспаров грав у футбол, а потім сідав за дошку.
Мені здається, що шахи і теніс - це два зовсім різних види спорту, тому вони підходять для так званого активного відпочинку. Тому і після шахів можна (треба) грати в нт, і після нт в шахи.
Звісно, коли видався важкий матч у шахи, або у нт, то потім важко перемикнутися на іншу справу. Я тому і питав про розряд, бо якщо ви сильний 1-й розряд, або кмс, виступаєте на змаганнях, може навіть на першість міста, то не мені вам розповідати, що бувають такі важкі, і морально, і фізично (так-так) шахові баталії, після яких і нт вже не зіграєш.
На рахунок іншого... Виникнення спорту... Що підіймає гірняк, і яка користь від бодибілдерів...
Треба ж враховувати те, що ми живемо і постіндустріальну епоху. Тому, те що було раніше, вже зараз неактуально, і навпаки.
Якщо раніше люди більше працювали фізично, то вільний час вони проводили з меншим фіз. навантаженням, грали у ті ж шахи, мали інтелектуальні хобі тощо.
І взагалі, як стверджують "британські вчені" тіло людини пристосоване для постійного бігу, з ранку до вечора, чим і займалися негри у Африці десятки тисяч років потому, заганяючи звірів, щоб здобути їжу.
А як стверджує режисер Разбєжкіна у лекції про свій фільм "Оптична вісь" - у скандинавських країнах вже вийшло з обігу слово робочий, отакої, а ви тут все - шахтарі, стаханівці. Там вже не робочій, а оператор - тобто людина, яка керує чи якоюсь автоматизованою лінією, чи станком, чи якоюсь машиною.
Тобто вже не те що людина не бігає цілий день, а вже навіть тяжко не працює - вона лише чимось керує.
Що це означає для здоров'я? Це - гіподинамія. А скільки ще людей працює в офісах, або вдома віддалено? І це реалії.
Тому не важливо чи є користь від пауерліфтера, бодибілдера, тенісиста чи бобслеїста - це в першу черга користь для себе, для свого здоров'я.
Але є ще амбіції, і закрадається в мене така думка, що без мельдонію їх не задовільнити )
Найперше дякую за Вашу українську і не тому, що расист. Я навчався й виховувався при совку і був привчений до російської, українська сприймалась погано (газети, л-ра, ТБ, радіо), можна сказати, що ненавидів рідну мову. Проте завжди було і відчуття, і розуміння, що тут щось не так і не тільки тому, що я із заходу і в школах навчали українською (більше в сільській місцевості - вимушено!), що це нав'язано штучно. З часів незалежності це моя принципова позиція - пишу і розмовляю українською. А що пишу це, то не тому, що вимагаю від всіх, так часто пояснюю в телефонних розмовах, коли переходять на українську, що коли ми розуміємо один одного, то цього досить, але мені приємно. Ви не задумувались над тим, що коли бельгійців назвати французами, заперечують, нідерландців німцями - відкидатимуть, португальців іспанцями - дивуватимуться, мексиканців іспанцями - ......!!!!!!!!
? ? ? ? ? ? ? ?
Якось написав приватний лист колезі, який, як виявилось, із Сибіру. Попросив перекласти, ввічливо, не як зелені, час від часу переписуємось. Хоча думаю, Ґуґл може перекласти.
Щодо теми - видиме перестрибування пов'язане з тезовим викладом думки і слабкою кваліфікацією друкаря, хоча поступово і це змінюється. Тутешній вступ розписав зі зрозумілих причин, хоча деталізацію випустив.
Щодо Фішера і Карпова - вірю. Ніхто не відміняв ЗФП - загальної фізпідготовки, яка їм дуже потрібна, як кожному, хто займається сидячою чиРОЗУМОВОЮ діяльністю, АЛЕ вони це робили в різний час, як два окремих тренування в день.
Приклад із життя. Умене в школі було одне півріччя, коли першим уроком одного дня була фізкультура, а потім алгебра чи геометрія, точно не згадаю. Перехід був дуже непростий, бо це не сучасна фізкультура для комп'ютерних "чахликів невмирущих". І ми це прекрасно розуміли, хоч були повні сили і енергії, яку потрібно було реалізовувать, бо росли в здоровому середовищі.
Тому раніше написав, що розважальний і змагальний ( професійний ) режими - дві великі різниці, і мав на увазі, що розумова праця значно тяжча, чого є приклади, просто чи працюють так, інше питання. І я зовсім не хочу цим образити шатарів чи інших профі. Просто хочу показати, з якою НАЙМЕНШОЮ метою ми були створені.
Щодо "авторитетних" вчених, то ще в совку мої однокласники десь викопали науково доведену інфу про те, що вік нашого всесвіту близько 6000 років, інша справа, як це подали. Про африканців - у них ще був потужний розум, який дозволив розробити систему і знаряддя полювання ( виробництва ), а що вони дійшли до такого життя - тема окремої розмови. І погодьтесь, часто є моменти, коли не хочеться напружувати думку, або ж вона обмежена нав'язаними стереотипами. При нагоді прочитайте книгу Буття з Біблії. При виникненні запитань буду радий поділитись думками.
До речі, худоба теж створена так, щоб могти цілими днями ганяти ...