Всегда, для этого лучше всего заходить на сайт ИТТФ и читать полные свежие правила в оригинале.
Алексей, так в том то и дело что если бы ФНТУ однозначно сказала что мы играем по правилам ITTF то и вопросов бы скорее всего не было, а так появляются расхождения в трактовке/понимании/переводе Международных ITTF и Украинских правил, например Правила ITTF говорят:
«Розыгрыш» – период времени, когда мяч находится в игре.
2.5.2. Мяч находится «в игре» с последнего момента, когда он неподвижно лежит на ладони кисти свободной руки перед намеренным подбрасыванием его при подаче... (т.е. мяч на ладони - уже начало розыгрыша)
По Украинским правилам : 3.9.1. М’яч вважається у грі з моменту навмисного підкидання його з долоні вільної руки під час подачі... (т.е. мяч подбросил - это начало розыгрыша)
Так-же после ознакомления с Украинскими правилами имхо нахожу противоречия в пунктах, например:
3.6. Правильна подача
3.6.5.3. За наявного порушення вимог правильної подачі попередження не виноситься, гравцю, який приймає, присуджується очко.
3.10.2. Гра може бути перервана:
3.10.2.3. для попередження гравця під час сумніву в правильності його подачі;
5.8.18. Ведучий суддя повинен показати жовту картку, коли він робить гравцю офіційне попередження...
ПИТАННЯ 1 : Чи виноситься попередження подаючому гравцю за неправильно виконану подачу?
ПИТАННЯ 2 : Чи повинен суддя показати жовту картку гравцю за наступну і далі неправильно виконану подачу?
Также непонятно виписан следующий пункт:
3.10. Перегравання
3.10.1.1. під час подачі м’яч, пролітаючи над чи навколо комплекту сітки, торкнеться її (за умови, що у всіх інших відношеннях подача виконана правильно), а потім той, хто приймає або його партнер завадить м’ячу;
ПИТАННЯ : Чи призначається перегравання за умови, якщо приймаючий гравець не завадить м’ячу ? І якщо не призначається перегравання, то яке рішення повинен винести суддя?
Непонятно, точнее сказать что выписано понятно, но возникает вопрос "А разве так можно" относительно трактовки пункта касательно ракетки:
3.4. Ракетка 3.4.3. Сторона лопаті, що використовується для удару по м’ячу, повинна бути покрита звичайною одношаровою пухирчатою гумою з пухирцями назовні, загальною товщиною разом з клейовим шаром до 2 мм або двошаровою гумою типу «сендвіч», з пухирцями всередину чи назовні, загальною товщиною разом з клеєм до 4 мм включно.
3.4.6. Колір поверхні покриваючого матеріалу чи, у випадку його відсутності, самої лопаті ракетки повинен бути матовим яскраво-червоним з однієї сторони і чорним з іншої.
ПИТАННЯ : Чи дозволяэ даний пункт грати ракеткою зі стороною/сторонами лопаті без покриваючого матеріалу ?
Вот и возникают такие моменты у судей с "индивидуальной трактовкой" Правил на своё усмотрение и недопониманием Правил игры игроками.
Любим теннис )